Wiosenna wycieczka na Turbacz

Planujesz ciekawą wyprawę turystyczną, ale zastanawiasz się, w którą stronę Polski ruszyć? Jeżeli cenisz sobie bliski kontakt z naturą, odwiedź Rabkę-Zdrój – miasto o bogatej historii oraz wielu atrakcjach dla całej rodziny. To tutaj czekają na Ciebie ekscytujące górskie szlaki. Jednym z nich jest trasa wiodąca na Turbacz – najwyższy szczyt Gorców. To doskonały wybór dla miłośników aktywnego wypoczynku oraz fanów naturalnych krajobrazów.

Gdzie na wycieczkę w Rabce-Zdroju?

Turbacz należy do pasma górskiego – Gorce – leżącego w Beskidach Zachodnich. Wznosi się na wysokość 1310 m n.p.m. oraz zaliczany jest do Korony Gór Polski. Wyprawa na szczyt stanowi ciekawą propozycję na weekendowy wypad do Rabki-Zdroju. Malownicza trasa wiedzie przez lasy świerkowo-bukowe, a także wzdłuż wartkich strumyków oraz rozległych gorczańskich polan z czarującą panoramą na pobliskie Pieniny i Tatry. Widoki zapierają dech w piersi o każdej porze roku. Zimą błękit nieba kontrastuje z bielą śnieżnej pierzyny, a wiosną zakwitają niebieskie krokusy, przyciągając tłumy turystów.

Jak wejść na Turbacz?

U podnóża Turbacza splatają się aż cztery szlaki turystyczne – żółty, niebieski, zielony oraz czerwony. Z Rabki-Zdroju wejdziesz na szczyt szlakiem czerwonym. Trasa jest częścią Głównego Szlaku Beskidzkiego i zajmuje około 5,5 godziny. Oto jej szczegółowy przebieg:

Rabka- Zdrój – Tatarów – Bacówka PTTK na Maciejowej – Jaworzyna Ponicka – Schronisko PTTK Stare Wierchy – Groniki – Obidowiec – Polana Rozdziele – Turbacz – Schronisko na Turbaczu – Stare Wierchy – Maciejowa – Rabka-Zdrój.

Odległość pomiędzy Rabką-Zdrój a Turbaczem wynosi około 17 km w jedną stronę. Warto więc podzielić wyprawę na dwa etapy, korzystając z noclegu pod szczytem. A po dniu pełnym wrażeń zapraszamy do Parkowej Rezydencji. Zapewniamy komfortowy wypoczynek oraz wysoki standard obsługi. Prywatne łazienki, wspólna kuchnia i darmowy parking to tylko niektóre z zalet naszego pensjonatu. Już dziś zaplanuj niezapomnianą wycieczkę do Rabki-Zdroju. Zapraszamy!

Parkowa Rezydencja   ul. Brzozowa 4, 34-700 Rabka-Zdrój, woj. małopolskie   509-129-229   parkowarezydencja@gmail.com
Projekt i Realizacja: WiDI ART Studio