Szlaki turystyczne w Rabce-Zdroju

Rabka-Zdrój to niezwykle malownicze miejsce, które oferuje wiele atrakcji – zwłaszcza wszystkim miłośnikom pieszych wycieczek. Przez miasto przebiega kilka szlaków turystycznych, przyrodniczych oraz kulturowych. Zachwycają nie tylko spacerowiczów-amatorów, ale także wytrawnych wędrowców. Na trasie możesz podziwiać bezcenne walory krajobrazowe okolicy, jak również zwiedzić skarby historyczne i architektoniczne regionu.

Wybierając się na wędrówkę wybranym szlakiem turystycznym, warto znać jego dokładne oznaczenie. Kolor czerwony to szlak główny. To tutaj możesz spodziewać się najbardziej atrakcyjnych krajobrazów oraz dość dużego zatłoczenia ludzi. Niebieski oznacza trasę dalekobieżną oraz zazwyczaj drugi pod względem ważności szlak w regionie. Kolorem zielonym znaczy się najkrótsze drogi prowadzące do tarasów widokowych oraz charakterystycznych punktów. Żółty symbolizuje krótki szlak łącznikowy lub dojściowy, a czarny – szlaki łączące różne trasy.

Oto szlaki turystyczne w Rabce-Zdroju, które czekają na wszystkich gości naszej Parkowej Rezydencji:

Czerwony – Główny Szlak Beskidzki im. Kazimierza Sosnowskiego. Z Rabki biegnie w kierunku Gorców, przez Maciejową oraz Stare Wierchy. Wprowadza na Turbacz. Do Rabki prowadzi od wschodu z Jordanowa, przez Skawę oraz podnóża Zbójeckiej Góry i Birtalowej.

Niebieski – prowadzi z Łopusznej w kierunku Brzeźnicy. Z Rabki biegnie przez przełęcz pomiędzy Banią a Grzebieniem oraz Rabkę-Zaryte. Wprowadza na Luboń Wielki. Do Rabki prowadzi od zachodu z Turbacza, przez Olszówkę i Koninki.

Zielony – łączy centrum Rabki-Zdrój ze szczytem Lubonia Wielkiego.

Żółty – biegnie przez Rabkę-Zaryte oraz Perć Borkowskiego. Prowadzi ze Starych Wierchów przez Olszówkę oraz wyprowadza na Luboń Wielki.

Żółty – biegnie z Rabki na Krzywoń, Piątkową Górę i Rabską Górę, aż do Raby Wyżnej.

Czarny – łączy Rabkę-Słone z Głównym Szlakiem Beskidzkim.

Zapraszamy do Parkowej Rezydencji zarówno fanów błogiego wypoczynku połączonego z leniwymi spacerami, jak i wszystkich zaprawionych w pieszych wędrówkach.

Parkowa Rezydencja   ul. Brzozowa 4, 34-700 Rabka-Zdrój, woj. małopolskie   509-129-229   parkowarezydencja@gmail.com
Projekt i Realizacja: WiDI ART Studio