Rabka – raj dla rowerzystów

Rabka-Zdrój to nie tylko malowniczo położone uzdrowisko, po którym można spacerować do woli, podziwiając naturalne krajobrazy oraz wdychając zbawienne dla naszego zdrowia solanki. Miasto już dawno docenili turyści piesi, a teraz cieszy się uznaniem także rowerzystów. Coraz częściej można ich spotkać na szlakach w okolicy Rabki.

Najpopularniejsze trasy rowerowe w Rabce-Zdroju

– Pętla Rabczańska 1 o długości 45,5 km:

Rabka – Raba Wyżna – Bukowina – Harkabuz – Spytkowice – Rabka

– Pętla Rabczańska 2 o długości 36,5 km:

Rabka – Harkabuz – Odrowąż – Pieniążkowice – Bielanka – Raba Wyżna – Rabka

– Pętla Rabczańska 3 o długości 31,5 km:

Rabka – Raba Wyżna – Sieniawa – Klikuszowa – Obidowa – Rdzawka – Rabka

– Pętla Rabczańska 4 o długości 30 km:

Rabce – Olszówka – Niedźwiedź – Poręba Wielka – Jasionów – Rabka

A na wprawionych fanów turystyki rowerowej czeka najdłuższa trasa w okolicy, która zaczyna się w centrum Rabki, a następnie prowadzi przez Chabówkę, Rokiciny Podhalańskie do Raby Wyżnej. Leśna droga jest dość wymagająca – pnie się mocno pod górę. Na chwilę odpoczynku można liczyć w drodze do Spytkowic, na której dla odmiany znajduje się zjazd. Do Raby Wyżnej prowadzi asfaltowa droga, a stamtąd wiedzie przez Chabówkę do Rabki-Zdroju.

Tematyczne trasy rowerowe w Rabce-Zdroju

Rabka-Zdrój nie zapomniała o miłośnikach jednośladów! Ofertę turystyczną dla odwiedzających ją rowerzystów uzupełniają cztery tematyczne trasy rowerowe, rozpoczynające się i kończące w centrum miasta – na terenie Parku Zdrojowego. Należą do nich szlaki:

– Śladami Gorczańskiej Przyrody,

– Świat Kolei Retro,

– Rabkoland,

– Tropem Zbójnika Siarki.

Przybywają tutaj tłumnie sportowcy oraz fani aktywnego wypoczynku. Czekają na nich trasy rowerowe o różnej długości oraz zróżnicowanym stopniu trudności. Najkrótsza pętla liczy 30 km, a najdłuższa – 45,5 km. Pokonanie każdej z nich daje dużą satysfakcję. Górskie tereny obfitują w atrakcyjne punkty widokowe oraz rozbudowaną bazę noclegową. Doskonały odpoczynek po dniu spędzonym na szlaku zapewnia Pensjonat Parkowa Rezydencja. Zarezerwuj pokój już dziś!

Parkowa Rezydencja   ul. Brzozowa 4, 34-700 Rabka-Zdrój, woj. małopolskie   509-129-229   parkowarezydencja@gmail.com
Projekt i Realizacja: WiDI ART Studio